Crossfit Kids – a co to takiego?

CROSSFIT KIDS to połączenie sportu z fantastyczną zabawą. Sport ten nie tylko uczy nowych umiejętności, ale również zachęca do udoskonalenia swoich sprawności. Łączy w sobie trening siłowy oraz kondycyjny. Bazuje na codziennym zestawie ćwiczeń, który wykonujemy w określony sposób i określoną ilość razy. Treningi są zróżnicowane i zintensyfikowane. Ćwiczymy jednocześnie podnoszenie ciężarów, biegi, sprawność, motorykę, równowagę, siłę i wytrzymałość. 

 

crossfit kids

 

Program Crossfit KIDS powstał w 2006 roku, stworzony na podstawie badań z różnych dziedzin, zaczynając od biologii molekularnej kończąc na nauce behawioralnej dzieci i młodzieży. Łączy w sobie nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale również edukuje od najmłodszych lat, przekazuje wiedzę o działaniu ludzkiego ciała. Podczas zajęć uczymy się odpowiedniego ruchu każdej części naszego ciała, ale również dowiadujemy się dlaczego i jak działa. Zajęcia Crossfit KIDS w klubie Reebok Crossfit Poznań odbywają się w trzech grupach: KIDS (wiek 3-5), PRESCHOOL (wiek 6-9), TEENS (10+).

crossfit kids

 

Crossfit KIDS to zajęcia umożliwiające poznanie sportu z zupełnie innej strony! Dzięki systematyczności w treningach połączonej z niekończącą się zabawą możemy pracować, od najmłodszych lat, nad dziecięcą siłą, zręcznością, szybkością, jak i odpowiednią postawą. Treningi zręcznościowe przeplatane wyścigami, konkursami i torami przeszkód troszczą się o prawidłowy rozwój dzieci. W czasie zajęć uczymy się samodzielności, ale także zdrowej rywalizacji, jak i współpracy z grupą. Programowanie Crossfit KIDS zapewnia dzieciom w różnym wieku odpowiednią aktywność w zabawnym i wciągającym formacie. Doskonalimy umiejętności nie tylko fizyczne, ale również życiowe, takie jak wytrwałość, ciężka praca, odpowiedzialność osobista, akceptacja opinii innych, czy przestrzeganie panujących zasad. 

Ponadto Crossfit KIDS uczy zdrowego jedzenia, rozmawiania o problemach żywieniowych oraz odpowiada na pytania czym są złe nawyki. To wszystko razem prowadzi do zrozumienia zdrowego trybu życia. Program pomaga w przestrzeganiu zasad, również poza zajęciami. Uczy co dzieci powinny jeść i stara się wyuczyć u nich prawidłowe nawyki. Utrwalane przez lata zasady mogą mieć wpływ na jakość życia dzieci w przyszłości. Fundamentalnymi zasadami programu są odpowiednie treningi, właściwe i zbilansowane posiłki, prawidłowy sen i regeneracja. Są to lekcje, których uczymy się w domu, ale także w ramach programu Crossfit KIDS. 

 

crossfit kids

 

Zajęcia Crossfit KIDS odbywają się trzy razy w tygodniu i trwają 60min: Trening KIDS jest podzielony na bloki: rozgrzewka (przygotowujemy nasze ciała do pracy dzięki serii prostych ćwiczeń o narastającej intensywności), teoria (przy białej, małej tabliczce omawiamy sobie to co nas czeka na danym treningu), workout (główny trening w który wprowadzamy nowości których nauczyliśmy się danego dnia), zabawa (po ciężkiej pracy, zasłużona rozrywka, gry i zabawy połączone z ćwiczeniami) i rozciąganie (czas na relaks i rozluźnienie po ciężkim treningu). 

Zajęcia grupy TEENS odbywają się trzy razy w tygodniu i trwają 90 min. Trening TEENS składa się z: omówienia (w tej części wgłębiamy się w nowe crossfitowe zagadnienia), teorii (z zeszytami poznajemy teorie podstawowych ruchów), rozgrzewki (przygotowujemy mięśnie i stawy do ciężkiego treningu), workoutu (wplatamy w trening nowo zapoznane ruchy), pracy domowej (po ciężkim treningu czas na trening naszego mózgu) i rozciągania (rozluźnienie i zasłużony odpoczynek).  

Podczas programu skupiamy się na podstawowych ruchach tj: 

 • – Squat, Front Squat, Overhead Squat, 
 • – Press, Push Press, Push Jerk, 
 • – Deadlift, Sumo Deadlift High Pull, 
 • – Clean, Hang Power Clean, 
 • – Pull-Up, Push-Up i Handstand Push-Up, 

Oraz na treningach z dodatkowym sprzętem tj: 

 • – kettlebell, 
 • – hantle, 
 • – skrzynie, 
 • – skakanki, 
 • – lina, 
 • – piłki, 
 • – drążki. 

Podczas treningu nastolatków uwagę zwracamy również na ćwiczenia umysłowe! Trening fizyczny poprawia pamięć, koncentrację i kreatywność i pozwala utrzymać na wysokim poziomie sprawność intelektualną. W ramach Programu Crossfit TEENS, zajęcia i ćwiczenia, mają na celu uchwycenie i utrzymanie uwagi uczestników i wzmacnianie ich punktów nauki. Na każdych zajęciach, po treningu o wysokiej intensywności, skupiamy się na zadaniach domowych. To właśnie podczas treningów do głowy przychodzą najlepsze pomysły! 

Program Crossfit KIDS jest nieprzewidywalny! Struktura zajęć jest spójna, ale ćwiczenia, treningi, gry i zabawy ciągle się zmieniają. Nie ma tu czasu na nudę! Crossfit KIDS oraz TEENS to początek drogi do wspaniałej sportowej przyszłości dzieci i nastolatków.

crossfit kids

 

 

 

 

Leave Comment