Zajęcia Crossfit TEENS prowadzi:

Milena Rudzińska

Trener – Kids

CROSSFIT to młoda i nowoczesna dyscyplina sportu. Łączy w sobie program treningu siłowego jak i kondycyjnego. Crossfit bazuje na codziennym programie ćwiczeń, który wykonujemy w określony sposób i określoną ilość razy. Treningi są intensywne i nie ma w nim czasu na przerwę. Ćwiczymy tutaj jednocześnie podnoszenie ciężarów, biegi, sprawność, motorykę, równowagę, siłę i wytrzymałość.

Program Crossfit TEENS

Program ten został stworzony na podstawie badań z różnych dziedzin zaczynając od biologii molekularnej kończąc na nauce behawioralnej. Łączy w sobie nie tylko ćwiczenia fizyczne ale również przekazuje wiedzę o działaniu młodego ciała. Podczas zajęć uczymy się odpowiedniego ruchu naszego ciała ale również dowiadujemy się dlaczego i jak to działa. Crossfit to zajęcia umożliwiające poznanie sportu z zupełnie innej strony. Dzięki systematycznym treningom i nauce możemy pracować od najmłodszych lat nad siłą, zręcznością, szybkością jak i odpowiednią postawą.

Treningi wytrzymałościowo-siłowe połączone z edukacją działają na ich prawidłowy rozwój. W czasie zajęć uczymy się zdrowej rywalizacji jak i współpracy z grupą.

Program Crossfit TEENS zapewnia nastolatkom odpowiednią aktywność w edukacyjnym i wciągającym formacie. Cele naszych zajęć mogą być krótko jak i długoterminowe. Doskonalimy umiejętności nie tylko fizyczne ale również życiowe takie jak wytrwałość, ciężka praca, odpowiedzialność osobista, akceptacja opinii innych czy przestrzeganie zasad. Skupiamy się również na pewności siebie, zwalczamy stres i uczymy się akceptować nasze ciała. Ponadto uczymy się zdrowego jedzenia, rozmawiamy o problemach oraz dowiadujemy się czym są złe nawyki. To wszystko razem prowadzi do zrozumienia zdrowego trybu życia.

Zajęcia grupy TEENS w naszym klubie trwają 90min i są podzielone na 5 bloków: rozgrzewka (przygotowujemy nasze ciała do pracy), teoria (uczymy się nowych ruchów i ćwiczeń), workout (wprowadzamy w trening to czego się nauczyliśmy), praca domowa (po ciężkim treningu czas na trening głowy) i rozciąganie (czas na relaks).

Podczas treningu nastolatków uwagę zwracamy również na ćwiczenia umysłowe ponieważ trening fizyczny poprawia pamięć, koncentrację i kreatywność i pozwala utrzymać na wysokim poziomie sprawność intelektualną. W ramach Programu Crossfit TEENS zajęcia i ćwiczenia mają na celu uchwycenie i utrzymanie uwagi uczestników  i wzmacnianie ich punktów nauki.

Crossfit TEENS to początek drogi do wspaniałej sportowej przyszłości nastolatków i powiększenie grona przyjaciół i znajomych.