Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego na kierunkach Fizjoterapia, Wychowanie Fizyczne oraz Sport. Ponadto bezustannie szkolę się głównie w kierunku terapii tkanek miękkich i terapii manualnej stawów.
Interesuję się funkcjonowaniem ludzkiego ciała w ruchu, wszelkimi ograniczeniami hamującymi prawidłowe wykonywanie ćwiczeń oraz zmianami przeciążeniowymi mięśni i stawów.
W swojej pracy staram się znajdować przyczyny powstających problemów bólowych i korygować niekorzystne ustawienie i pracę ciała w treningu. Skupiam się na odzyskiwaniu i utrzymywaniu prawidłowego zakresu ruchu w stawach poprzez stosowanie manualnych technik masażu, czy rozluźniania mięśniowo-powięziowego oraz ćwiczeń siłowych i rozciągających.
Swój warsztat pracy opieram na doświadczeniach zbieranych przez lata treningu ogólnorozwojowego, siłowego, biegowego, pływania, gimnastyki oraz karate. Jestem zwolennikiem ogólnego rozwoju i uważam, że prawidłowo prowadzony ruch jest środkiem pozwalającym odzyskiwać i kształtować sprawność, jest czynnikiem warunkującym ogólnie pojęte zdrowie i przyczynia się poprawie jakości życia.