Czym jest CrossFit?

Czym jest CrossFit?

CROSSFIT, słowo które coraz częściej pojawia się w mediach społecznościowych, podczas rozmów ze znajomymi, czy też w telewizji i prasie. Dla niektórych to nowy modny trend w sporcie, dla niektórych nieznane nic nieznaczące słowo, a dla innych część życia i element każdego dnia.

Może czas poznać ten termin trochę bliżej?

Crossfit jest to dość nowa i świeża dyscyplina sportu, wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych, która kształtuje i rozwija szeroko pojętą sprawność fizyczną w wielu dziedzinach. Buduje i rozwija wydolność, wytrzymałość, siłę, moc, szybkość i koordynację. Crossfit łączy w sobie kwintesencję sportów siłowych (podnosimy ciężary), gimanstyki (podciągamy się na drążkach) i sportów wytrzymałościowych (dużo biegamy). Dzięki niemu rozwijamy się w szerokim wachlarzu umiejętności, a nie jesteśmy ukierunkowani tylko na jedną daną dyscyplinę. Nie myślcie, że jest to sport tylko dla osób które już trenują od lat!

Dzięki olbrzymiej ilości ćwiczeń i technik oraz poprzez stosowanie wielopoziomowego systemu nauki, spokojnie crossfit może uprawiać każdy! Od dzieci do osób starszych. Od osoby, która chce wstać z kanapy i dopiero rozpocznie swoją przygodę ze sportem, przez osoby, które traktują crossfit jako ćwiczenia dopełniające ich indywidualne treningi. Crossfit jest po prostu dla wszystkich!

Ciągle nie wiesz na czym to polega?

Już tłumaczę!

Jak to mówi jedno z głównych haseł crossfitu „Bądź przygotowanym na nieznane i nieprzewidywalne”. Każdego dnia trening jest dla Was niespodzianką! Codziennie czeka na Was WOD czyli Workout of the Day. Dopiero kiedy przybędziecie na zajęcia dowiecie się, co będziecie robić na treningu!

WOD jest rozpisany przez trenera w Waszym boxie, to rozpiska zadań i ćwiczeń na dany dzień i polega nawykonaniu treningu, w jak najkrótszym czasie lub poprzez największą liczbę powtórzeń! Mogą tam się pojawić przysiady, z obciążeniem lub bez, bieganie dlugich dystansów lub krótkich, może też trzeba będzie kilka chwil stać na rękach przy ścianie. Crossfit jest sportem innym niż wszystkie. Tu nie tylko porównujemy się do innych, ale weryfikujemy nasze własne osiągnięcia, sprawdzamy czy zrobiliśmy więcej powtórzeń danego ćwiczenia niż kilka tygodni temu, czy też przebiegliśmy dany dystans szybciej niż podczas wcześniejszych treningów. Obserwujemy nasze wyniki, nasze osiągnięcia, nasz rozwój.

Crossfit poddaje nasze ciało wysokiej intensywności, co prowadzi do wzrostu jego wydolności! Dzięki temu czujemy się zdecydowanie lepiej! Stajemy się szybsi, mocniejsi, zdrowsi i coraz lepsi. Crossfit poprzez swoją złożoność nigdy nie jest nudny!

Prowadzi do zdrowego uzależnienia, stawiania sobie nowych celów i podnoszenia własnych poprzeczek! A co jest najważniejsze w crossficie? Nie tylko polepszenie sprawności fizycznej ale jest też inny aspekt …Community!

Ten sport budzi ogromne emocje, poprzez rywalizacje a jednocześnie współzawodnictwo! Klubowicze nie tylko trenują przeciw sobie, ale także razem – to nie tylko sportowe pojedynki, ale również wspólne dążenie do wspólnego celu. Te znajomości to właśnie wielkie crossfit community, to wartość której nie znajdziesz nigdzie indziej. Tworzymy wielkie sportowe rodziny! Możemy na siebie liczyć podczas treningu, ale również poza boxem. Znajdujemy tutaj towarzyszy ciężkich workoutów, ale i przyjaciół w życiu codziennym.

Zastanawiasz się gdzie trenować w Poznaniu?

Odwiedź Reebok Crossfit Poznań! Stawiamy tu na ciągłą praca nad samorozwojem, dochodzeniem do momentu, gdzie przekraczamy tzw granice własnego komfortu. W tym pomoże Wam odpowiedni nadzór, czyli nasza kadra trenerska. Możecie tu rozpoczć swoją przygodę z crossfitem lub kontynuować ją na wysokiej intensywności. Możecie zacząć wprowadzający cykl ON RAMP, a w tym samym czasie zaprowadzić Wasze dzieci na zajęcia KIDS (które zaczynają się już od 3 roku życia). Jak widzicie u nas możecie trenować całymi rodzinami!

Nasz box, jest jednym z największych obiektów w Europie! Powierzchnia przekracza 2200m2! Mamy dwie hale przystosowane do treningu crossfit oraz zajęć z Weightliftingu. Mamy strefę Open Gym, Mobility, salkę do Yogi i Core.

Czy może być lepiej?

TAK!

Mamy również bar w którym czekają na nas po treningu szejki białkowe i zdrowe drinki, które postawią Was na nogi po wyczerpującym treningu. Jeśli nie do końca widzicie siebie na treningu, nie jesteście pewni czy to miejsce dla Was, czy właśnie taki rodzaj sportu Wam odpowiada, istnieje tylko jedna odpowiedź. Zanim podejmiecie decyzje na NIE wpadnijcie na jeden trening, na próbę, poznajcie nas i nasze community. Zobaczcie jak trening wpłynie na Wasze samopoczucie, na Wasze emocje, na Was.

Pokochacie to!

Crossfit to nie tylko sport, ale styl życia! Szybko zobaczycie efekty swojej ciężkiej pracy, zmienią się nie tylko Wasze ciała, ale i nawyki żywieniowe. Wtedy będziecie wiedzieli dlaczego warto właśnie wybrać tę drogę rozwoju. Spróbujcie sami, a się przekonacie, że to będzie fantastyczny początek pięknej przygody!

< Powrót do wszystkich wpisów